28 вересня
«Чи необхідно посилати пацієнта на алергопроби? Можливо й так, якщо …»
Городецький Т.М.
10.00–11.30
Президент АСОЦІАЦІЇ З НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ. Керівник практичного курсу (симуляційного тренінгу) з невідкладної допомоги. Інструктор-викладач, сертифікований Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України. Навчання за кордоном: BLS / ALS Provider Courses Європейської ради реанімації.
Важливість розпізнавання та надання ефективної допомоги в невідкладних ситуаціях. Алергічні реакції та анафілаксія. Проби на анестетики: про що вони свідчать, коли і які потрібно робити, що вони нам дають і чим вони нам допоможуть . Протипокази до введення місцевих анестетиків; Як розрахувати дозу анестетиків для дітей і для дорослих. Алергічна реакція на введення лікарського засобу - Як лікуємо: адреналін? Чи все-таки преднізолон ?? Протокол надання допомоги. Вживання необхідних заходів для стабілізації пацієнта. Екстрені процедури та маніпуляції. Запобігання невідкладним станам. • Фактори, які підвищують ризик розвитку алергічних реакцій та анафілаксії. Важливість командної роботи та співпраці Засоби комунікації та взаємодії між лікарями та медичним персоналом. Створення планів невідкладних дій та їх практична реалізація. Комплектація аптечки «Алергія. Анафілактичний шок». Розбір клінічних випадків та тестових завдань.
28 вересня
ПРАВОВА ОСВІТА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Тарковський К.О
11.30–13.00
керівник Юридичного бюро «ТМ», фахівець з медичного права, юрист-міжнародник, автор і лектор багатьох навчальних заходів в сфері медицини з точки зору теоретичної і практичної юриспруденції. (м. Київ), член Координаційної ради МОЗ України з питань стоматології.
«Кваліфікаційні вимоги в стоматології .» 1. Вкотре про атестацію: Що робити, якщо закінчились кваліфікаційні документи лікаря під час війни? Скільки балів потрібно набирати лікарю під час воєнного стану? Чи є обмеження в кількості балів для навчання онлайн? «Акредитація» провайдерів та навчальних заходів. 2. Вкотре про обмеження маніпуляцій лікарів стоматологічних спеціальностей: Що таке кваліфікаційні характеристики лікарів? Як кваліфікаційні категорії впливають на перелік дозволених маніпуляцій? Як визначити, чи може лікар робити ту чи іншу лікарську маніпуляцію? 3. Відповіді на питання.
Кава-брейк
28 вересня
Тактичне та цивільне навчання невідкладної допомоги: розбіжності, взаємозв'язок та важливість розуміння шоку в контексті військової та цивільної медицини.
Городецький О.Т.
13.30–15.00
PhD, лікар-стоматолог, лікар-анестезіолог дитячий, лікар-анестезіолог КНП ЛОР «ЛОКЛ» відділення щелепно-лицевої хірургії, інструктор з невідкладних станів, сертифікований Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України.
Поняття, види та рівні навчань тактичної невідкладної медичної допомоги в порівнянні з цивільним навчанням. Цілі ТССС та різниця їх від не військової невідкладної допомоги. Дані світової статистики. Порівняння алгоритмів надання допомоги. Розбір порушення дихання та порушення прохідності дихальних шляхів порівнюючи «як їх вчать» у Збройних Силах України за стандартами НАТО. Поняття Шоку у військових та чи є різниця його лікування в порівнянні з іншими протоколами надавання допомоги. Критичні кровотечі. Доцільність використання імпровізованих турнікетів. Типові помилки при накладанні турнікетів. Розбір проблеми: чому так багато часу і уваги приділяють гіпотермії військові та чому не потрібно нею нехтувати цивільним лікарям. Актуальність судинного доступу в бойового медика та не військового лікаря. Деякі поради щодо складного судинного доступу.
15.00-16.00
28 вересня
Майстер-клас: створення судинного доступу. Доцільність створення судинного доступу у пацієнтів групи ризику.
Марчук Ігор
16.00–17.00
Лікар медицини невідкладних станів, лікар анестезіолог, інструктор ICITAP, провайдер курсів: BLS, ALS, EPALS, ITLS, TDTR, STOP THE BLEED Course Американського коледжу хірургії.
Важливість судинного доступу: Пояснення значення та необхідності створення судинного доступу, як лікаря швидкої медичної допомоги. Розгляд різних клінічних ситуацій, коли судинний доступ є критичним. Обладнання та інструменти: Перегляд необхідного обладнання та інструментів для створення судинного доступу. Опис різних видів катетерів, голок, канюль, манжет та інших матеріалів, що використовуються. Техніки створення судинного доступу: Демонстрація різних технік створення судинного доступу, включаючи венепункцію та катетеризацію. Пояснення крок за кроком процедур та практичні поради для досягнення успішного результату. Ускладнення та управління ризиками: Обговорення можливих ускладнень, пов'язаних з створенням судинного доступу, та способів їх управління. Висвітлення профілактики ускладнень. Демонстрації методик на манекені: Створення периферичного венозного доступу. Створення внутрішньо-кісткового доступу. Болюсне довенне введення лікарських засобів. Дозування лікарських засобів.
28 вересня
Майстер-клас: створення та підтримка прохідності верхніх дихальних шляхів
Марчук Ігор
17.00–18.00
Лікар медицини невідкладних станів, лікар анестезіолог, інструктор ICITAP, провайдер курсів: BLS, ALS, EPALS, ITLS, TDTR, stoop ,lood.
Мета та значення створення та підтримки прохідності верхніх дихальних шляхів для ефективної невідкладної медичної допомоги. Як проводити оцінку прохідності дихальних шляхів у пацієнта. Методи забезпечення прохідності дихальних шляхів. Детальна техніка процедур на демонстраційних матеріалах та манекенах. Різні сценарії (алергічна реакція, задуха, травма обличчя тощо), прийняття швидких та ефективних рішень щодо забезпечення прохідності дихальних шляхів. Приклади з власного досвіду. Коли забезпечення прохідності дихальних шляхів є критичним? Важливість ефективної командної роботи під час невідкладних ситуацій, пов'язаних з прохідністю дихальних шляхів. Засоби для забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів у невідкладних ситуаціях.: - оро- та назофарингеальні повітроводи; - Ларингеальні маски; - Ендотрахеальні трубки; Стороннє тіло в дихальних шляхах: - усунення стороннього тіла щипцями при прямій ларингоскопії на стоматологічному прийомі (демонстрація практичних навичків); Відновлення прохідності дихальних шляхів при втраті свідомості; Мішок Амбу. Особливості будови. Застосування. Респіраторна підтримка при гіпоксії; Розбір реальних клінічних випадків. Приклади з власного досвіду. Надання практичних настанов та рекомендацій щодо створення та підтримки прохідності верхніх дихальних шляхів в різних невідкладних ситуаціях. Важливість тренування та постійного підвищення кваліфікації для ефективної реакції на ситуації, пов'язані з прохідністю дихальних шляхів. Запрошення до питань, обговорення та відповіді на запитання учасників.
Програма заходів поділяється на ТРИ ЧАСТИНИ:
1. «Чи необхідно посилати пацієнта на алергопроби? Можливо й так, якщо …», ПРАВОВА ОСВІТА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ. Тактичне та цивільне навчання невідкладної допомоги: розбіжності, взаємозв'язок та важливість розуміння шоку в контексті військової та цивільної медицини. - вартість при оплаті до 1 вересня - 1500грн. З 1 вересня - 2000 грн. Нараховується 10 балів.
2. Майстер-клас (1): Створення судинного доступу. Доцільність створення судинного доступу у пацієнтів групи ризику - вартість при оплаті до 1 вересня - 1500грн. З 1 вересня - 2000 грн. Нараховується 10 балів.
3. Майстер-клас (2): Створення та підтримка прохідності верхніх дихальних шляхів - вартість при оплаті до 1 вересня - 1500грн. З 1 вересня - 2000 грн. Нараховується 10 балів.
Учасники всіх ТРЬОХ ЧАСТИН одноденного заходу (off-line) отримають загально до свого портфоліо 30 балів (по 10 балів за кожну частину)
Членам асоціації з невідкладних станів знижка – 20% від вартості заходу
Студентам/інтернам знижка -30%
військовим ЗСУ - безкоштовно